SAMARQANDDAGI KO‘P QAVATLI UY-JOYLARGA XIZMAT KO‘RSATUVCHI BOSHQARUV TASHKILOTLARI ISHTIROKIDA AMALIY SEMINAR O‘TKAZILDI
Samarqanddagi ko‘p qavatli uy-joylarga xizmat ko‘rsatuvchi boshqaruv tashkilotlari ishtirokida amaliy seminar o‘tkazildi
Samarqand viloyati Qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi bosh boshqarmasida Qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi vazirligi huzuridagi “Kommunal ta’minot markazi” mutasaddilari ishtirokida amaliy seminar tashkil etildi.
Unda boshqaruv tashkilotlarining debitorlik qarzdorligini qisqartirish bo‘yicha aniq chora-tadbirlar belgilab olindi. Shu bilan birga faoliyat jarayonida yuzaga kelayotgan muammolar joyida o‘rganilib, ularning yechimlari ko‘rib chiqildi.
Shuningdek, 1991-yilgacha qurilgan ko‘p qavatli uylarning elektron pasportini ishlab chiqish dasturi ijrosi muhokama qilinib, bu borada amalga oshirilishi lozim bo‘lgan vazifalar belgilab berildi.
Mazkur seminar tizimlarning samarali faoliyatini ta’minlash, muammolarni tezda hal qilish va kelgusida aniq rejalar asosida ishlashga xizmat qiladi.

ПРОВЕДЁН ПРАКТИЧЕСКИЙ СЕМИНАР С УЧАСТИЕМ УПРАВЛЯЮЩИХ ОРГАНИЗАЦИЙ, ОБСЛУЖИВАЮЩИХ МНОГОЭТАЖНЫЕ ДОМА В САМАРКАНДЕ
Проведён практический семинар с участием управляющих организаций, обслуживающих многоэтажные дома в Самарканде
В Главном управлении строительства и жилищно-коммунального хозяйства Самаркандской области был организован практический семинар с участием сотрудников «Центра коммунального снабжения» Министерства строительства и жилищно-коммунального хозяйства.
На семинаре были определены конкретные меры по снижению дебиторской задолженности управляющих организаций. Также на местах были изучены проблемы, возникающие в процессе деятельности, и рассмотрены пути их решения.
Также обсуждалась реализация программы разработки электронных паспортов многоэтажных домов, построенных до 1991 года, и определены задачи, которые необходимо выполнить в этой связи.
Данный семинар будет способствовать обеспечению эффективной работы систем, оперативному решению проблем и работе на основе чётких планов в будущем.