SAMARQAND VILOYATI QURILISH VA UY-JOY KOMMUNAL XO‘JALIGI BOSH BOSHQARMASIDA BOSHQARMA VA HUDUDIY NAZORAT QILISH INSPEKSIYASI ISHTIROKIDA QURUVCHILAR BILAN UCHRASHUV OʻTKAZILDI.
Unda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 9-dekabrdagi PF-32-sonli hamda 2024-yil 30-apreldagi PF-70-sonli Farmonlariga asosan Samarqand viloyatining Bulungʻur tumani “Yangi O‘zbekiston” massivida 2024-yilda 30 ta 5 qavatli 651 xonadonli uylarni qurilishi va ishlarning sifatiga e’tibor qaratish, qurilish ishlarini belgilangan muddatlarda yakunlash kabi masalalar to'g'risida so'z yuritildi.

В ГЛАВНОМ УПРАВЛЕНИИ СТРОИТЕЛЬСТВА И ЖИЛИЩНО-КОММУНАЛЬНОГО ХОЗЯЙСТВА САМАРКАНДСКОЙ ОБЛАСТИ ПРОШЛА ВСТРЕЧА СО СТРОИТЕЛЯМИ ПРИ УЧАСТИИ ВЕДОМСТВА И ОБЛАСТНОЙ КОНТРОЛЬНОЙ ИНСПЕКЦИИ.
В соответствии с Указами Президента Республики Узбекистан №ПФ-32 от 9 декабря 2021 года и №ПФ-70 от 30 апреля 2024 года в 2024 году в поселке будет построено 30 5-этажных домов на 651 квартиру. Массив «Новый Узбекистан» Булунгурского района Самаркандской области обсуждены такие вопросы, как внимание к строительству и качеству работ, своевременное завершение строительных работ.
В ходе встречи были обсуждены волнующие строителей вопросы и определены приоритетные задачи, которые предстоит реализовать в дальнейшем.