SAMARQAND SHAHRIDAGI RK-2 MARKAZIY QOZONXONASIDA OLIB BORILAYOTGAN REKONSTRUKSIYA VA MODERNIZATSIYA ISHLARI BILAN TANISHDI.
Samarqand viloyati Qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi bosh boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari Dilshod Mo‘minov mas’ullar ishtirokida Samarqand shahridagi RK-2 markaziy qozonxonasida olib borilayotgan rekonstruksiya va modernizatsiya ishlari bilan tanishdi. Unda loyiha doirasida amalga oshirilayotgan ishlar, kelgusi vazifa va rejalar muhokama qilindi.
Ma’lumot uchun, ushbu loyiha doirasida 39,415 km uzunlikdagi teng qobiqli quvurlar yotqizish va 3 dona (2 ta 30 Mvt va 1 ta 40 Mvt lik) qozonxonalarni qurish rejalashtirilgan bo‘lib, natijada Samarqand shahridagi “Sattepo”, “Sug‘diyona” va “Mikrorayon” hududlaridagi 22 ta ijtimoiy soha obyektlari hamda 381 ta ko‘p qavatli uy-joylardagi 18 864 ta xonadon yoki 53 046 nafar aholi issiqlik energiyasi bilan ta’minlanadi.

DILSHOD MUMINOV, DEPUTY HEAD OF THE MAIN DEPARTMENT OF CONSTRUCTION AND HOUSING AND COMMUNAL SERVICES OF THE SAMARKAND REGION, GOT ACQUAINTED WITH THE RECONSTRUCTION AND MODERNIZATION WORK BEING CARRIED OUT AT THE RK-2 CENTRAL BOILER HOUSE IN SAMARKAND CITY, WITH THE PARTICIPATION OF OFFICIALS. THE
Dilshod Muminov, Deputy Head of the Main Department of Construction and Housing and Communal Services of the Samarkand region, got acquainted with the reconstruction and modernization work being carried out at the RK-2 central boiler house in Samarkand city, with the participation of officials. The work being carried out within the framework of the project, future tasks and plans were discussed.
For information, within the framework of this project, it is planned to lay 39.415 km of equal-shell pipes and build 3 boiler houses (2 of 30 MW and 1 of 40 MW), as a result of which 22 social sector facilities and 18,864 apartments or 53,046 residents in 381 multi-storey buildings in the Samarkand city will be provided with thermal energy.