KADAN MAHALLASIDA NOQONUNIY QURILMALAR ANIQLANDI
Kattaqo‘rg‘on tumani Qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi bo‘limi tomonidan noqonuniy qurilishlarning oldini olish maqsadida nazorat tadbirlari o‘tkazilmoqda.
Shunga qaramay, baʼzi hollarda fuqarolar bilib-bilmay noqonuniy qurilishlar amalga oshirilayotgan holatlar ham uchrab turibdi.
Navbatdagi o‘rganishlarda tumanning Kadan mahallasi chorrahasida noqonuniy qurilmalar o‘rnatilgani aniqlanib, egalariga yozma ogohlantirish berildi. Belgilangan muddatda qurilmalar bartaraf etilmasa, tegishli choralar ko‘riladi.
❗️ Shu o‘rinda barcha fuqarolar va tadbirkorlardan qurilish ishlarini boshlashdan avval tegishli shaharsozlik hujjatlarini rasmiylashtirish hamda qonuniy tartib-qoidalarga qat’iy rioya etishlarini so‘raymiz.

В МИКРОРАЙОНЕ КАДАН ОБНАРУЖЕНЫ НЕЗАКОННЫЕ УСТРОЙСТВА
Отдел строительства и жилищно-коммунального хозяйства Каттакурганского района проводит контрольные мероприятия по предотвращению незаконного строительства.
Тем не менее, в некоторых случаях граждане неосознанно осуществляют незаконное строительство.
В ходе очередной проверки было выявлено, что на перекрестке микрорайона Кадан района установлены незаконные устройства, владельцам которых вынесено письменное предупреждение. В случае неустранения устройств в установленный срок будут приняты соответствующие меры.
❗️ В связи с этим, просим всех граждан и предпринимателей подготовить соответствующую градостроительную документацию и строго соблюдать требования законодательства до начала строительных работ.