Bugun viloyat hokimining o‘rinbosari Navro‘zjon Rahmonov rahbarligida viloyat Qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi bosh boshqarmasida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Unda sohaga aloqador tashkilot rahbarlari va pudratchi qurilish tashkilotlari vakillari ishtirok etdilar.
Yig‘ilishda davlat dasturlari doirasida barpo etilayotgan va rekonstruksiya qilinayotgan ijtimoiy soha obyektlari, jumladan, maktablar hamda maktabgacha ta’lim muassasalarida olib borilayotgan qurilish-montaj ishlari holati muhokama qilindi.
Yig‘ilish yakunida, ishlarni belgilangan muddatlarda va yuqori sifat darajasida bajarilishini ta’minlash yuzasidan aniq topshiriqlar berildi. Shuningdek, mazkur masalalar kelgusida ham muntazam ravishda muhokama qilib borilishi belgilandi.

ОБСУЖДЕН ХОД СТРОИТЕЛЬНЫХ РАБОТ НА ОБЪЕКТАХ СОЦИАЛЬНОЙ СФЕРЫ
Сегодня в Главном управлении строительства и жилищно-коммунального хозяйства области под руководством заместителя хокима области Наврозжона Рахмонова состоялось совещание. В нем приняли участие руководители организаций отрасли и представители подрядных строительных организаций.
На совещании обсуждался ход выполнения строительно-монтажных работ на объектах социальной сферы, строящихся и реконструируемых в рамках государственных программ, в том числе школах и дошкольных образовательных учреждениях.
В завершение совещания были даны конкретные поручения по обеспечению выполнения работ в установленные сроки и с высоким качеством. Также было принято решение о регулярном обсуждении данных вопросов в дальнейшем.