BULUNG‘UR TUMANIDA 4 TA MAKTAB, 1 TA DAVLAT MAKTABGACHA TA’LIM TASHKILOTI UCHUN QO‘SHIMCHA BINOLAR QURILDI
Bulung‘ur tumanida 4 ta maktab, 1 ta davlat maktabgacha ta’lim tashkiloti uchun qo‘shimcha binolar qurildi
Xususan, tumandagi 12, 22, 59, 62-maktablar hamda 1-sonli davlat maktabgacha ta’lim tashkilotining yangidan qurilgan qo‘shimcha binolari tantanali ravishda foydalanishga topshirildi.
Ochilish tadbirlarida tuman sektor rahbari, nuroniylar va yoshlar, muassasalarning pedagogik jamoasi, ota-onalar ishtirok etishdi.
Tadbirlar davomida so‘zga chiqqanlar bugun yurtimizda kelajak avlodning har tomonlama barkamol bo‘lib voyaga yetishlari, sifatli ta’lim olishlari yo‘lida yaratilayotgan qulay shart-sharoitlarga to‘xtalib o‘tishdi.
Ishlarni sifatli bajargan quruvchilarga minnatdorchilik bildirilib, to‘n kiygizildi. Bu kabi qulayliklar yaratilishiga sabab bo‘lib turgan yurtimizdagi tinchlikka ko‘z tegmasligi so‘ralib duoga qo‘l ochildi.

В БУЛУНГУРСКОМ РАЙОНЕ ПОСТРОЕНЫ ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЕ ЗДАНИЯ ДЛЯ 4 ШКОЛ, 1 ГОСУДАРСТВЕННОЙ ДОШКОЛЬНОЙ ОРГАНИЗАЦИИ
В Булунгурском районе построены дополнительные здания для 4 школ, 1 Государственной дошкольной организации
В частности, торжественно сданы в эксплуатацию школы № 12, 22, 59, 62, а также вновь построенные дополнительные здания Государственной дошкольной образовательной организации № 1.
На открытии присутствовали руководитель районного сектора, светила и молодежь, педагогический коллектив учреждений, родители.
Выступившие в ходе мероприятия остановились на благоприятных условиях, которые создаются сегодня в нашей стране на пути к гармоничному взрослению будущего поколения, получению качественного образования.
Строителей, качественно выполнивших работы, благодарили и одевали в шубы. В молитве просили не смотреть в глаза миру в нашей стране, который способствует созданию таких удобств.